Pôžičkovo.sk

... je váš každodenný trh pôžičiek

Pôžička pre zamestnaných


Vybavenie úveru pre zamestnaných je podstatne jednoduchšie ako v iných prípadoch. Zamestnaný záujemca o pôžičku získa rýchlejšie, s lepším úrokom a výhodnejšími podmienkami, pretože taký klient je pre banku alebo nebankovú spoločnosť najmenej rizikový. Obvykle zamestnanému záujemcovi o pôžičku poskytnú aj vyšší úver bez založenia nehnuteľnosti.

Chcem SPOĽAHLIVÚ pôžičku »

Často však zamestnaní majú príjem, ale nemajú pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Niektoré banky nevyžadujú zmluvu na dobu neurčitú, avšak dohodári obvykle v banke úver nedostanú. Podstatné je, aby záujemca o pôžičku nebol v skúšobnej alebo výpovednej dobe a aby mal dostatočný preukázateľný príjem.

Ďalším problémom je zamestnanie v zahraničí. V rámci Európskej únie obvykle banky nevyžadujú dodatočné dokladovanie príjmu, komplikácie môžu nastať v prípade práce mimo krajín Európskej únie. Vo všeobecnosti nebankové subjekty poskytujú pôžičky pre zamestnaných rady. Výška pôžičky sa môže pohybovať v rozmedzí od 300 € do 25 000 €, avšak je možne dostať pôžičku aj na vyššiu sumu, závisí to od risk managera ,ktorý bude žiadosť posudzovať. Pravidlom sa už stáva aj posúdenie žiadostí bezplatne, za žiadosť a jej posúdenie nie sú požadované žiadne poplatky, ani skryté. Obrovskou výhodou nebankových subjektov pri pôžičkách je rýchlosť. Klientova žiadosť o pôžičku býva okamžite po jej požiadaní zaslané na risk managerovi, ktorý posúdi bonitu klienta. Vďaka tejto rýchlosti je možné obdržať peniaze na účet už do 24 hodín (niekedy aj do 12 hodín)

Podmienky získania

 • záujemca o pôžičku vo veku od 18 rokov
 • potvrdenie od zamestnávateľa
 • trvalý pracovný pomer trvajúci minimálne 3 mesiace – na dobu neurčitú
 • dostatočná výška príjmu, aby bolo zachované životné minimum

Postup vybavenia

 1. potvrdenie od zamestnávateľa nie staršie ako 3 mesiace
 2. výpis z účtu alebo výplatná pásky
 3. doklady totožnosti
 4. v prípade žiadosti o vyššiu sumu – banka alebo nebankovka môže vyžadovať ručiteľa alebo ručenie nehnuteľnosťou

Pozitíva a negatíva

Výhody

 • pri nebankových subjektoch – rýchlosť (rýchle posúdenie bonity klienta)
 • možný odklad splátok bez navýšenia
 • riešenie splácania formou trvalých príkazov

Nevýhody

 • podmienky získania pôžičky
 • výška príjmu určuje výšku pôlžičky a splátok

Poplatky

Pri pôžičkách pre zamestnaných je malá pravdepodobnosť, že si banka vyžiada poplatky. V týchto prípadoch nehrozia ani skryté poplatky, treba si však dôkladne preštudovať zmluvu. Pri nebankových subjektoch sú poplatky bežné, najmä pri rýchlych pôžičkách.

Poskytovatelia úverov pre zamestnaných

Poštová Banka

Poštová Banka je už dlhšiu dobu na slovenskom trhu, jej produkty sú verejne známe. Poštová Banka okrem bežných produktov ponúka aj pôžičky, ktoré dokáže na mieru ušiť záujemcom.

Dobrá pôžička je určená občanom veku 18 až 69 rokov. Záujemca o pôžičku musí mať pracovný pomer aspoň 3 mesiace, prípadne si o ňu môže požiadať aj živnostník, ktorý podniká minimálne 2 roky. Pôžičku získa aj pre dôchodca vo veku do 69 rokov so starobným, výsluhovým alebo invalidným dôchodkom. Dostupnú pôžičku v hodnote od 300 € do 30 000 € je možné splácať 12 až 96 mesiacov a je možné vybaviť ju aj bez ručiteľa.

Lepšia splátka je produkt určený ľuďom vo veku 18 – 69 rokov, ktorí už majú úverový produkt bánk (úver, debet na osobnom účte, kreditné karty alebo nákup na splátky) či pôžičku z nebankovej spoločnosti. Získať možno od 300€ do 30 000€, pričom doba splatnosti je stanovená na 1 až 8 rokov. Produkt je vhodný aj pre dôchodcov so starobným či výsluhovým dôchodkom alebo invalidným dôchodcom vo veku od 35 do 69 rokov.

Prima Banka

Prima Banka poskytuje pôžičku vo výške od 1 000 € do 15 000 € so splatnosťou od 2 až 8 rokov. Nie je potrebné dokladovať účel a tiež nie je povinný ručiteľ. Záujemca si môže zvoliť si výšku splátky.

Klient môže Pôžičku využiť i na refinancovanie starých bankových či nebankových úverov, splátkových predajov či povolených prečerpaní účtov či podlžností na kreditných kartách.

VÚB Banka

Spotrebný úver na čokoľvek od VÚB možno využiť na viacero účelov napríklad na kúpu auta, rekonštrukciu bývania, financovanie štúdia, refinancovanie úverov alebo akýkoľvek iný účel. S predložením minimálneho počtu dokladov získa záujemca pôžičku aj bez ručiteľa, s pevnou výškou splátok počas celého obdobia splácania. Klient si od banky môže požičať sumu až do 25 000 € s dobou splatnosti až do 96 mesiacov.

Tatra Banka

Bezúčelové úvery od Tatra banky je možné získať aj bez ručiteľa. Zamestnanci, podnikatelia či dôchodci môžu získať úver v hodnote od 500 € do 30 000 €. Klienti banky majú možnosť vybaviť si úver 24 hodín denne / 7 dní v týždni pomocou mobilnej aplikácie, internet bankingu či vďaka službe Dialog Live.

Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa ponúka úvery na bývanie, spotrebné úvery na čokoľvek, kreditné karty a tiež povolené prečerpanie účtu.

Spotrebný úver na čokoľvek a bez ručiteľa je rovnako určený fyzickým osobám vo veku od 18 do 61 rokov. Na kúpu auta, elektroniky, financovanie rekonštrukcie bývania môžu záujemca získať od 300 € do 30 000 €. Doba splácania je 1 až 8 rokov s nemennou úrokovou sadzbou.

UniCredit Bank

UniCredit Bank ponúka širokú paletu produktov.

Bezúčelový úver pre porovnanie vo výške od 650 € do 40 000 € získa klient s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR vo veku od 18 do 62 rokov. Banka vyžaduje dokladovanie príjmu, pričom pravidelný mesačný príjem musí byť min. 280 €. Úver je určený aj pre podnikateľov a dôchodcov (do 62 rokov). Splácať ho možno 1 až 8 rokov, mesačné splátky sú nemenné počas celej doby splácania a to je pre niektorých klientov najvýhodnejšie.

OTP Banka

V ponuke spotrebných úverov si možno vybrať z niekoľkých možností. Bezúčelový EXPRES úver je jednoduchý na vybavenie. Nie je nutné mať ručiteľa ani potvrdenia. EXPRES úver je bez poplatku za poskytnutie a prilepšíte si sumou do 20 000€.

IDEAL úver je rýchly úver na bývanie, ktorý je však možné vybaviť na počkanie. Úver je bez dokladovania príjmu a založenia nehnuteľnosti si klient môže požičať maximálnu sumu 25 000€ a splácať ho 1 až 8 rokov. V prípade aktívneho využívania bežného účtu v OTP Banke klient ušetrí 1% p.a., ak si úver poistí, ušetrí navyše 0,2% p.a.

REFINANC expres znamená pre klienta možnosť získania zvýhodnenej úrokovej sadzby o 1,4 % p. a. oproti úrokovej sadzbe klientovych úverov. Aktívnym využívaním bežného účtu, kombinované poistením úveru možno ušetriť ďalších 1,6%. Maximálna výšku úveru je 25 000 € a možno ju použiť aj na splatenie nebankových a lízingových produktov. Úver získa klient bez ručenia a záložných práv.

Porovnanie najvýhodnejších pôžičiek pre zamestnaných

Banka Pôžička Úrok Výška úveru Splatnosť
Slovenská sporiteľňa Spotrebný úver na čokoľvek - 700 € – 20 000 € 1 – 10 rokov
VÚB Flexipôžička - do 25 000 € -
Prima Banka Pôžička - 1 000 € – 15 000 € 2 – 10 rokov
ČSOB Hypotekárny úver 4,99 % do 25 000 € do 32 rokov
Cetelem Pôžička na čokoľvek 6,39 % 2 000 € – 25 000 € -

Vyplniť nezáväznú žiadosť »

Ak chcete zmazať svoj inzerát, kontaktujte prosím správcu webu na info@pozickovo.sk
Pôžičkovo.sk je finančný inzertný portál, najväčší trh a inzercia pôžičiek. Ponúknite alebo získajte pôžičky rýchlo a ľahko.
Pôžičky: Bratislava | Banská Bystrica | Košice | Nitra | Prešov | Trenčín | Trnava | Žilina
Partneri: TotalMoney.sk | ŠetriSova.sk | FinančnáHitparáda.sk

Copyright © 2011-2017 Pozickovo.sk.
Podmienky používania | Ochrana súkromia

Webmaster webu - info@pozickovo.sk

Prevádzkovateľom stránky je spoločnosť TotalMoney s.r.o., so sídlom Levočská 866, Poprad 058 01; IČO: 45 657 122, DIČ: 2023080444, IČ DPH: SK2023080444 zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č.: 23317/P, spoločnosť nie je poskytovateľom úveru. Spoločnosť TotalMoney s.r.o., je sprostredkovateľom úveru – samostatný finančný agent, reg. č. 127292, udelené na základe povolenia Národnej banky Slovenska a vykonáva finančné sprostredkovanie na základe písomnej zmluvy s viacerými finančnými inštitúciami, tieto písomné zmluvy majú nevýhradnú povahu. Orgán dozoru: Národná banka Slovenska, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.