Pôžičkovo.sk

... je váš každodenný trh pôžičiek

Pôžičky na auto


Pôžička na auto je vyhľadávanou pôžičkou, keďže v súčasnej dobe je auto nevyhnutnosť. Dnes sú v ponuke pôžičky na nové ale aj ojazdené auto. Štandardným bankovým produktom pre kúpu auta je bezúčelový úver. O tento úver môžu požiadať spravidla všetci občania starší ako 18 rokov. Najčastejšou otázkou je, či je výhodnejší leasing alebo pôžička na auto.

Chcem pôžičku na AUTO »

Pôžička alebo leasing

Výhody pôžičky

  • vlastníctvo automobilu – pri leasingu je majiteľom auta leasingová spoločnosť až do obdobia splatenia
  • nižšie náklady – pri leasingu je potrebné platiť aj havarijnú poistku
  • pri pôžičke je kupujúci majiteľ a môže auto upravovať podľa uváženia – leasingová spoločnosť musí odobriť úpravy
  • pri krádeži auta je v leasingovej spoločnosti dlžník povinný splácať do obdobia ukončenia vyšetrovania a vyplatenia poistky

Hlavný rozdiel medzi pôžičkou a leasingom je vo vlastníctve auta. Pri financovaní úverom sa kupujúci stáva majiteľom ihneď, v prípade leasingu je to až po uplynutí leasingovej zmluvy a splatení splátok. Majiteľom je v tomto prípade leasingová spoločnosť. Poistenie automobilu Rozdiel v poistení vyplýva z faktu, že majiteľom automobilu je v prípade financovania leasingom leasingová spoločnosť, ktorá si svoj majetok náležite chráni. Pri financovaní leasingom na rozdiel od pôžičky teda musíme počítať s nákladmi na havarijné poistenie.

Výhody leasingu

  • možnosť dohodnúť sa na odklade splátok

V prípade ak dlžník nespláca úver, tak ho banka vyzve na vyplatenie dlžných splátok. Ak tak neurobí, obráti sa na ručiteľov, prípade dá podnet na exekúciu. S leasingovou spoločnosť sa klient môže dohodnúť na odklade splátok, prípade predĺžení splácania. Leasingová spoločnosť tiež môže previesť predmet prenájmu na iného nájomcu, alebo predmet odobrať.

Havária, krádež automobiluV prípade havárie je potrebné túto udalosť nahlásiť leasingovej spoločnosti a poisťovni. Finančné vyrovnanie v prípade krádeže je zložitejšie. Je potrebné informovať políciu, poisťovňu aj leasingovú spoločnosť, ktorá je stále majiteľom auta. Leasing je ukončený po vydaní rozhodnutia o odložení pátrania. Avšak nájomca je do tohto času povinný splácať auto podľa dohodnutých podmienok v splátkovom kalendár, a až potom dôjde k vyrovnaniu. Pri bezúčelovom spotrebnom úvere je postup jednoduchý. Zodpovednosť splácať pôžičku je na strane dlžníka a v prípade krádeže alebo havárie nedochádza k žiadnej zmene.

Ponuky pôžičiek na auto

Banka Pôžička Úrok Výška úveru Splatnosť
Slovenská sporiteľňa Spotrebný úver na čokoľvek - 700 € – 20 000 € 1 – 10 rokov
VÚB Flexipôžička - do 25 000 € -
Prima Banka Pôžička - 1 000 € – 15 000 € 2 – 10 rokov
ČSOB Hypotekárny úver 4,99 % do 25 000 € do 32 rokov
Cetelem Pôžička na čokoľvek 8,39 % 2 000 € – 25 000 € -

Vyplniť nezáväznú žiadosť »

Ak chcete zmazať svoj inzerát, kontaktujte prosím správcu webu na info@pozickovo.sk
Pôžičkovo.sk je finančný inzertný portál, najväčší trh a inzercia pôžičiek. Ponúknite alebo získajte pôžičky rýchlo a ľahko.
Pôžičky: Bratislava | Banská Bystrica | Košice | Nitra | Prešov | Trenčín | Trnava | Žilina
Partneri: TotalMoney.sk | ŠetriSova.sk | FinančnáHitparáda.sk

Copyright © 2011-2017 Pozickovo.sk.
Podmienky používania | Ochrana súkromia

Webmaster webu - info@pozickovo.sk

Prevádzkovateľom stránky je spoločnosť TotalMoney s.r.o., so sídlom Levočská 866, Poprad 058 01; IČO: 45 657 122, DIČ: 2023080444, IČ DPH: SK2023080444 zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č.: 23317/P, spoločnosť nie je poskytovateľom úveru. Spoločnosť TotalMoney s.r.o., je sprostredkovateľom úveru – samostatný finančný agent, reg. č. 127292, udelené na základe povolenia Národnej banky Slovenska a vykonáva finančné sprostredkovanie na základe písomnej zmluvy s viacerými finančnými inštitúciami, tieto písomné zmluvy majú nevýhradnú povahu. Orgán dozoru: Národná banka Slovenska, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.